444 29 94
bilgi@turkacenter.com.tr
444 29 94
bilgi@turkacenter.com.tr
444 29 94
KURUMSAL

Aslan Kardeşler Gıda İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Kırşehir'de 50 yıllık bir geçmişiyle sektördeki yerini korumakta ve eminadımlarla yoluna devam etmektedir.
Kemal, Fahri, H.Hikmet ve Mehmet Aslan kardeşlerin 1950 yılında mütevazi bir dükkanda 'Kırşehir halkına hizmet hakka hizmettir ' düsturu ile gıda sektöründe söz sahibi olmaya başlamışlardır. Şirket, 2003 yılına kadar gelen süreçte toptancılık yapmışlar ve dünya markası olan Ülker'in distribütörlüğünü yapmış ve halen yapmaktadır.
Ülker'in yanı sıra daha birçok tanınmış markaların distribütörlüğünü üstlenerek Kırşehir'deki Market ve Bakkalların gıda ihtiyacının çoğunu karşılayan şirketimiz, 2003 yılında aldığı bir karar ile perakende sektörüne girmiştir. Bu karardaki en önemli etken dışarıdan gelen firmaların Kırşehir'den kazandıklarını tekrar Kırşehir'e yatırım olarak kullanmamalarıdır.
Bu amaç ile Kırşehir'in ilk Alışveriş Merkezi Turka Center Alışveriş Merkezi kurulmuştur.
Ahi Kapalı Spor Salon'unun karşısında açılan ilk şubemiz, uzun süre halkımızın yoğun ilgisi karşısında taleplere yeterli gelmediğini görüşü üzerine bir yıl içerisinde şube sayısını artırmıştır.Halkının taleplerini her zaman dikkate alarak hareket eden şirket yönetimi, talep edilen noktalara yeni şubeler ekleyerek Kırşehir merkezinde, Kaman ve Mucur ilçelerinde, Yozgat 'ın Yerköy ilçesinde ve Ankara 'nın Elmadağ ilçesinde olmak üzere toplamda çok sayıda şubeye ulaşmıştır. Şirketimiz, Kırşehir çiçeği bakliyat markasını beğeniye sunmuş ve raflarda bu ürüne yer vermeye başlamıştır.
Güvenli, taze ve tamamen yerli olması açısından şirketimiz satışa sunulan kırmızı etleri de kendi tesislerinde yetiştirdiği hayvanlardan elde etmektedir.
Bunların yanında ekmek, unlu mamullerimiz, tatlı çeşitlerimiz ve pastalar kendi tesislerimizde hijyenik ortamda hazırlanmakta ve çok değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Amacımız büyümek, gelişmek, kazanırken halkımıza da kazandırmak halkın büyümesini sağlamaktır.

Siz değerli müşterilerimize teşekkürü bir borç bilir, saygılarımızı sunarız...

Turkacenter Alışveriş Merkezleri